Większość handlowców ma świadomość, że szybka finalizacja umowy to podstawa sprzedaży. Udało nam się przekonać kontrahenta do podjęcia współpracy z nami, a problemem staje się… papierologia. Wysłanie umowy, podpisanie jej, odesłanie – ten proces potrafi skutecznie „ochłodzić” każdą transakcję. Jeszcze trudniej, gdy nasz potencjalny klient jest np. na drugim końcu świata. Nie ma wówczas szans, nawet przy najbardziej ekspresowej formie przesyłki, aby kontrahent otrzymał oczekiwany dokument w ciągu kilku minut i na dodatek przesłał z ważnym podpisem. Jest jednak na to prosty sposób.

Potrzebujesz wysłać natychmiast umowę, aby partner biznesowy szybko ją zaakceptował? Nic nowego. Każdy sprzedawca zdaje sobie sprawę, że szybkie działanie w przypadku przekonanego klienta ma ogromne znaczenie. Tymczasem w naszych realiach obsługa dokumentacji biznesowej to zadanie zazwyczaj czasochłonne. Można oczywiście nadal prowadzić korespondencję w sposób tradycyjny, papierowy. Powstaje jednak pytanie o zasadność i opłacalność takiej decyzji. W dzisiejszym, zabieganym świecie, przy wielu obowiązkach do wykonania i decyzjach do podjęcia na „cito”, każda minuta, godzina są na wagę złota. Nie mówiąc już o podstawowym fakcie, że każda minuta i godzina mają znaczenie w przypadku podejmowania decyzji zakupowej. Im więcej czasu mija, tym więcej powodów znajduje potencjalny klient do tego, aby nie podjąć jednak decyzji. Szukamy oszczędności wszędzie, a w tym przypadku ma ona kilka znaczeń – czasu, pieniędzy… i większej ilości sfinalizowanych transakcji! I tu niezwykle pomocny jest świat nowoczesnych technologii, który otwiera nam zupełnie nowe horyzonty. Przeniesienie obsługi biura do wirtualnej chmury proponuje np. platforma EBI24. Z jej pomocą można obsługiwać całą dokumentację firmową – w tym obustronne podpisanie umowy także z odbiorcą na drugim końcu świata – w zaledwie kilka minut!

Po wczytaniu dokumentu (np. umowy) do systemu wystarczy nanieść w odpowiednie miejsca swój podpis i wysłać dokument do kontrahenta, który momentalnie otrzyma wiadomość email z bezpiecznym linkiem do autoryzacji dokumentu. W ten sposób proces zawierania umowy z partnerem zostaje dokończony w kilka chwil – nawet w najdalszym zakątku świata. Istotne jest też to, że system EBI24 daje możliwość obsługi dokumentów wymagających zatwierdzenia i podpisania przez obie strony.

Podpisane i przesłane przez internet umowy są uznawane jako ważne przez polskie urzędy i sądy zawsze wtedy, gdy nie jest wprost wymagana forma pisemna dokumentu (np. akty notarialne lub dokumenty z zakresu administracji publicznej). I co ważne – w przypadku EBI24 otrzymujemy także potwierdzenie skutecznego dostarczenia dokumentu do odbiorcy – co często jest bardzo istotnym elementem umowy.

Zobacz z nami krok po kroku jak dokonać ustawień wybranego dokumentu (https://smartfirma.edu.pl/ustawienia-dokumentow/) , opisać  (https://smartfirma.edu.pl/opisywanie-dokumentow/) i  przypisać do istniejącego już katalogu (https://smartfirma.edu.pl/katalogowanie-dokumentow-nadawanie-etykiet/).