Jak szybko przesłać dokumenty do księgowości

Przed nami długo oczekiwana majówka. Ten weekend będzie naprawdę długi – aż pięć dni! Niektórzy zapewne wydłużą go sobie do tygodnia. Tymczasem zbliża się też koniec miesiąca i konieczność przesłania zestawień faktur do księgowości. Jak pogodzić wypoczynek i obowiązek?

Zarządzanie firmowymi  finansami jest niezwykle czasochłonne. Szczególnie na początku miesiąca, gdy trzeba do rachunkowości przesłać pełne zestawienie. Tradycyjne podejście do współpracy na linii właściciel firmy – księgowy jest często dużym obciążeniem dla każdej ze stron. Każdy przedsiębiorca może jednak w prosty sposób usprawnić tę komunikację.

Finanse on-line

Obecnie możliwe jest szybkie, bezpieczne i oszczędne zarządzanie finansami, bez konieczności fizycznej obecności. Umożliwiają to aplikacje na urządzenia mobilne. Dzięki nim unikamy tracenia czasu, choćby na stanie w kolejce na poczcie. Minimalizujemy też ryzyko błędów podczas ręcznego wypełniania różnych dokumentów. Takie możliwości daje właśnie system EBI 24. Wszystkie operacje, takie jak wystawianie, wysyłka i korygowanie faktur i zamówień wykonywane są drogą elektroniczną, umożliwiając pełną kontrolę nad całym procesem.

Aplikacja daje także możliwość szybkiego wprowadzania faktur kosztowych, choćby przez zrobienie zdjęcia dokumentu na stacji benzynowej, zaraz po jego odebraniu i udostępnieniu tym samym dokumentu swojej księgowej.

W przypadku współpracy z działem księgowym platforma oferuje jeszcze jedno – bardzo istotne – narzędzie.

Faktury „od ręki”

Dostęp do pełnego zestawienia faktur można nadać uprawnionym osobom trzecim. Administrator konta może wskazać np. księgową jako upoważnioną do bieżącego wglądu do dokumentów finansowych zgromadzonych w firmowej chmurze. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi pamiętać, by za każdym razem przesyłać pliki razem z fakturami. W dużym stopniu usprawnia to proces księgowania dokumentów finansowych. Jest to bardzo proste –  https://smartfirma.edu.pl/udostepnianie-faktur-dokumentow-dla-biura-ksiegowego-innych-podmiotow-zarzadzanie-dostepem-nadawanie-uprawnien-innym-osobom/.

Obsługa EBI 24 przez biura rachunkowe także nie stwarza problemów. Platforma jest bowiem zintegrowana z takimi programami księgowymi jak m.in. Rewizor, Rachmistrz, Symfonia, Optima,Wapro czy Raks.