Rolnik nie ryczałtowy jest zobowiązany do każdorazowego wystawiania faktury VAT przy sprzedaży oraz wykonywaniu usług. Deklarację VAT  składa się teraz do Urzędu Skarbowego już tylko elektronicznie. Poza tym vatowcy muszą co miesiąc, również przez internet, składać Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Brzmi skomplikowanie ale dzięki zastosowaniu jednego systemu wystawianie dokumentów finansowych jest dużo łatwiejsze do przeprowadzenia.

 

Platformie EBI24 zaufało już ponad tysiąc klientów, a to m.in. dlatego, że jest niezwykle  intuicyjna w obsłudze. Poza tym –  co nie jest też bez znaczenia – w prosty sposób i na stałe mamy porządek w rozliczeniach finansowych i dokumentach. Nasza platforma jest dedykowana małym i średnim firmom, niezależnie od rodzaju działalności. Każdy przedsiębiorca bowiem potrzebuje mieć porządek w fakturach, możliwość ich bezpiecznego przechowywania i archiwizowania – mówi Jacek Bartnik, dyrektor zarządzający EBI24.

 

JAKIE JESZCZE KORZYŚCI EBI24 DAJE ROLNIKOWI?

Dostępność do własnej bazy danych:

  • faktura może być wystawiona z użyciem zapisanych już danych odbiorców lub przy wykorzystaniu integracji z zewnętrznymi źródłami danych o kontrahentach (CeiDG)
  • każdą fakturę można łatwo wprowadzić, opisać, zatwierdzić, przesłać, skatalogować osobiście lub przez uprawnioną, wskazaną osobę.

 

Kontrola nad obiegiem dokumentów

  • dostarczanie faktur jest niezwykle proste, a przede wszystkim nadawca widzi jego aktualny status – wysłane, odebrane, zaakceptowane.

 

Przydatną funkcją jest obsługa faktur korygujących

  • pozwala ona na wyjątkowe usprawnienie procesu wystawiania i wysyłki oraz potwierdzenia tego dokumentu bez konieczności przesyłania pocztą.

 

Obsługa faktur kosztowych jest tu również  niezwykle prosta i ergonomiczna

  • wprowadzanie, skanowanie, opisywanie i zatwierdzanie kosztów jest szybkie i intuicyjne.

 

Funkcja rozpoznawania tekstu (OCR)

  • jest to duże ułatwienie, ponieważ dzięki niemu dane są pobierane ze skanu faktury bez konieczności żmudnego uzupełniania; później można je (dane kontrahenta, NIP, kwotę, stawkę VAT) przypisać do odpowiedniego konta w systemie.

 

Ważne w przypadku kontroli finansowej

  • dokumenty finansowe mogą być archiwizowane długie lata; takie elektroniczne archiwum chroni przed ich utratą z tak prozaicznych powodów jak zalanie, pożar czy kradzież. Daje też pełną gwarancję bezpieczeństwa, że do dokumentów mają dostęp tylko uprawnione osoby.

 

JAK WYPRÓBOWAĆ EBI24?

Pracę z systemem zaczynamy rejestracji na stronie www.ebi24.pl . Otrzymujemy bezpłatne konto na 30 dni. Dalej, krok po kroku, z łatwością wystawiamy prawidłowy i zgodny z przepisami właściwy dokument. Oszczędność czasu i zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu to jedne z podstawowych korzyści, jakie daje ta platforma. Gdy jest nam niezbędna pomoc w konfiguracji konta w każdej chwili możemy skorzystać z pomocy konsultanta dzwoniąc na infolinię.

W okresie 1 miesiąca mamy czas na sprawdzenie czy wszystkie funkcjonalności są dla nas przydatne.